Forum · Strona główna · Regulamin · Czat · Szukaj · Kontakt 18/12/2018
Języki/Languages


Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Nawigacja
Portal
  Strona główna
  Forum
  Szukaj
  Reklama
  Regulamin
  Download
  Czat
  Kontakt
  Jak skakać?
  Filmy
  Skróty konkursów
  Generator Kodów

Menu
Archiwum Sezonów

Letnie Grand Prix:

Klasyfikacja Generalna
Puchar Narodów

Klasyfikacja TLN
Festiwal Małych Skoczni
Turniej Czterech Narodów
Turniej Bałtycki
American Tour
Puchar Azji i Oceanii
Finał LGP

Terminarz LGP
Rekordy Skoczni
Lista Startowa
Punktacja
Wywiady
Galeria Nagrodzonych

Konkursy

Konkursy Nieoficjalne:
Small animated Ukrainian flag graphic for a white background
Ukraina HS 203
Small animated Bosnian (Herzegovinian) flag graphic for a white background
Bośnia i Hercegowina
HS 111

Small animated Norwegian flag graphic for a white background
Norwegia HS 138

Tydzień Lotów:

Japonia HS 248

Polska HS 269
Small animated Croatian flag graphic for a white background
Chorwacja HS 278 I

Small animated Croatian flag graphic for a white background
Chorwacja HS 278 II
Small animated Slovenian flag graphic for a white backgroundSłowenia HS 281
Small animated Slovenian flag graphic for a white background
Słowenia HS 281 II

Niemcy HS 261

Festiwal Małych Skoczni:
Small animated British flag graphic for a white backgroundWielka Brytania HS 85
Small animated Latvian flag graphic for a white backgroundŁotwa HS 80
Small animated Danish flag graphic for a white background
Dania HS 93
Small animated Dutch flag graphic for a white backgroundHolandia HS 100
Small animated Serbian flag graphic for a white background
Serbia HS 69

Turniej Czterech Narodów:

 Niemcy HS 261

 Niemcy HS 261
 Włochy HS 146
 Francja HS 235

Szwajcaria
HS 157
Turniej Bałtycki
Small animated Lithuanian flag graphic for a white backgroundLitwa HS 153

Finlandia HS 218
Small animated Latvian flag graphic for a white backgroundŁotwa HS 80
 Polska HS 269
 Polska HS 269
drużynowy

American Tour:
 USA HS 171
 Kanada HS 107
 Kanada HS 107
Small animated Argentine flag graphic for a white backgroundArgentyna HS 240

Puchar Azji i Oceanii:
Small animated Kazakhstani flag graphic for a white background
Kazachstan HS 164
Small animated Chinese flag graphic for a white background
Chiny HS 252

Japonia HS 248
 Japonia HS 248
drużynowy

 Australia HS 149

Letnie Mistrzostwa Świata:
Small animated Latvian flag graphic for a white backgroundŁotwa HS 80

Belgia HS 126
 Belgia HS 126
drużynowy

Konkurs Nieoficjalny:
Small animated Swedish flag graphic for a white background
Szwecja HS 121

Finał LGP:
Small animated Belarusian flag graphic for a white background
Białoruś HS 214
Small animated Ukrainian flag graphic for a white backgroundUkraina HS 203
Small animated Georgian flag graphic for a white background
Gruzja HS 207
Small animated Russian flag graphic for a white background
Rosja HS 223
Small animated Russian flag graphic for a white background
Rosja HS 223

 
Witamy
Przed rejestracją zapoznaj się z Listą Startową oraz regulaminem
i zarejestruj się imieniem i nazwiskiem skoczka narciarskiego!!!


Witamy na stronie turnieju DSJ3!!!
Podsumowanie I Sezonu Zimowego 2010!

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jak wiecie I sezon zimowy w historii naszego turnieju dobiegł końca. Postanowiliśmy w kilku zdaniach opisać ten udany sezon.

Na początku sezonu zawitaliśmy do Słowacji , w której dwukrotnie wygrywał Janne Ahonen, nie dając najmniejszych szans rywalom. Także ten sam zawodnik triumfował w dwóch kolejnych konkursach w Holandii, jednak tam już inni starali się mu dorównać. Jego zwycięską passę w I konkursie w Czechach przerwał Anders Fannemel. Dwa dni później wygrywał już ówczesny wicelider Pucharu Świata - Adam Małysz.
Następnie przenieśliśmy się do Szwajcarii ,w której triumfowali kolejno : Ahonen i Fannemel. Po 6 konkursach prowadził zdecydowanie Janne Ahonen przed Adamem Małyszem i Andersem Fannemelem.

Na początku turnieju Czterech Skoczni zawitaliśmy do skoczni we Francji, w której wygrał Janne Ahonen z świetnym rekordem skoczni - 245.47m. Potem odbył się konkurs w Belgi, w którym także wygrywał Fin , lecz rywale nie dawali mu za wygraną. W trzecim konkursie TCS niespodziewanie wygrał Kamil Stoch o 0,2 pkt przed Liderem PŚ. Ostatnim przystankiem była Austria, w której zdecydowanie wygrał Antonin Hajek. Nadal pierwsza "3" klasyfikacji generalnej pozostawała bez zmian.

Skoczkowie po turnieju przyjechali do Japonii, w której wygrywał Fiński Skoczek oraz dość nieoczekiwanie Thomas Morgenstern. Następnie zawodnicy zawitali do skoczni w Polsce, w której padały bardzo dalekie skoki np. Rekord Adama Małysza - 288.84m. Ostatecznie podwójne wygrywał Łukasz Rutkowski. Zmieniono konkursy w Hiszpanii na próbę przedolimpijską w Kanadzie i Włoszech. Podczas konkursu w CAN Łukasz Rutkowski ustanowił świetny rekord skoczni - 113.14m (został pobity przez Janne Ahonena). W Predazzo nikomu na próbie nie udało się doskoczyć do HS ,ale wszyscy skakali dość podobnie do siebie.

II część sezonu rozpoczął Fis Team Tour. Na początku odbyły się konkursy w Wielkiej Brytani, w której padł rekord Frekwencji - 33 skoczków. Na skoczni w USA , Antoine Guignard ustanowił rekord świata - 177.50m i zasłużenie wygrał ten konkurs. FTT zakończyły dwa konkursy w Australii, w pierwszym triumfował Andreas Kofler, a w duetach Guignard & Fannemel.

Przed Igrzyskami odbyły się mistrzostwa regionalne IV regionów. W Azjatyckich wygrał Kasai oddając bardzo dobre skoki. Alpejskie zaś Kofler, skokami ponad punkt HS. W Słowiańskich wygrał Adam Małysz, a w Skandynawskich - Ahonen.

W końcu dla skoczków nadeszła najważniejsza impreza sezonu - Igrzyska Olimpijskie . Każdy chciał pokazać się z jak najlepszej strony. Konkurs indywidualny w Kanadzie wygrał Fin,Janne Ahonen przed Andersem Fannemelem, Adamem Małyszem oraz Andreasem Kolferem. Także zwycięzca pobił rekord skoczni, skacząć 113.16m. W duetach najlepsi okazali się Ahonen & Zhaparov przed Fannemelem i Guignardem oraz Kasaim i Pettersenem. Jednak różnica między 1 a 3 miejscem wyniosła tylko 2 pkt. Potem zawodnicy przenieśli się do Włoch. Najpierw rozegrano konkurs drużynowy, który wygrali Fannemel & Guignard. Srebro dla Stocha i Hautamekiego. Brąz dla Ito i Ammanna. Igrzyska zakończył konkurs indywidualny, w którym nieoczekiwanie wygrał Kamil Kowal, przed Ahonenem oraz Stochem.

Po IO odbywał się Turniej Nordycki oczywiście na skoczniach Skandynawskich. Na Finlandi Duety wygrali Kasai i Schmitt, a indywidualnie wygrywał zawodnik gospodarzy i Lider Pucharu Świata J. Ahonen. Jednak w Dani swoją klasę pokazał Kolfer. Na skoczni w Oslo triumfował Kamil Stoch oddając bardzo dalekie skoki. Drużynówkę na Szwecji również wygrali Kasai i Schmitt. Japończyk ustanowił wtedy świentny rekord obiektu 125.57m. Konkurs kończący TN wygrał jak do tego się już pewnie przyzwyczailiście – Ahonen.

Jedna z ważniejszych imprez sezonu czyli MśwL odbyły się na skoczni w Słowenii HS 281. Pierwszego dnia lepszy był Ahonen od Kasajego, lecz II dnia Japończyk skoczył 315.73 , ustanawiając rekord turnieju i wygrywając MśwL o 0.4 pkt przed Finem.

Ostatnimi konkursami były zawody Finału PŚ. Na Serbi triumfował A.Kolfer . W Bułgarii zwyciężył niespodziewanie Vasiilliev z rekordem skoczni. Na Węgrzech znowu Kofler nie dał szans rywalom, ustanawiając rekord skoczni. Indywidualny konkurs na Chorwacji wygrał znowu Vassilliev ze świetnymi skokami. Duety wygrali Schmitt oraz Kasai.

Podsumowując był to bardzo udany sezon dla nas. Mamy nadzieję ,że o nas nie zapomnicie i będziecie licznie się pojawiali podczas konkursów.


Z dorobkiem 1941 punktów klasyfikację generalną wygrał Fin, Janne Ahonen. 2 miejsce zajął Polak – Adam Małysz z 1795 punktami. Zaś na trzecim miejscu uplasował się Antonin Hajek z 1010 punktami.


W Pucharze Narodów najlepsi okazali się Finowie – 3865 pkt. Na 2 miejscu Polacy 3371 punktów, zaś na najniższym stopniu podium Austriacy 1024pkt.
Więcej szczegółów znajdziecie w dziale "Archiwum Sezonów" smiley
Podsumowanie sezonu by Adam Małysz.
PŚ w Chorwacji: Drugie zwyciestwo Vassilieva. Drużynowo zwycieżyli Noriaki Kasai i Martin Schmitt.
Witam wszystkich spod skoczni w Chorwacji. Odbyły sie tutaj dwa ostatnie konkursy sezonu zimowego 2010.

Konkurs Indywidualny:
Zdecydowanym zwyciezcą został Dmitry Vassiliev. Skakał dużo dalej niż przeciwnicy i w pierwszej serii ustanowił rekord skoczni wynoszący ponad 306 metrów. O prawie 8 pkt za nim znalazł sie Adam Małysz, który oddał dobre skoki w okolice 300 metrów. Na najniższym stopniu podium znalazł sie Nicolas Mayer, który ostatnio spisywał sie gorzej. Tuż za podium uplasował sie Kamil Stoch, który od dłuższego czasu jest "numerem 2" w polskiej kadrze. Piąty jest Janne Happonen. Uplasował sie najwyżej z Finów. Szósty był dziś jedyny ze Słoweńców - Primoz Pikl. Za nim znalazł sie Antonin Hajek, który od dawna sam reprezentuje swój kraj. Ósmy był Ville Larinto, który miał dużą przewagą nad resztą zawodników. Klasyfikacje zamkneli Robert Mateja i Grzegorz Mietus.


Konkurs Drużynowy:
Zwyciezcami konkursu drużynowego zostali Noriaki Kasai i Martin Schmitt. Japończyk i Niemiec przyzwyczaili już nas do tego, że są jednym z najlepszych duetów w stawce. O 2,4 pkt za nimi znaleźli sie Adam Małysz i Ville Larinto, którzy czesto spisują sie lepiej indywidualnie niż drużynowo. Na najniższym stopniu podium znalazł sie Peter Prevc wraz z Nicolasem Mayerem, którzy bardzo dobrze spisują sie w drużynie. O 1,2 za nimi uplasowali sie faworyci - Andreas Kofler i Dmitry Vassiliev. Piąty był duet fiński - Janne Happonen i Olli Muotka. Ten drugi skacze ostatnio tylko w konkursach drużynowych i widać, że mimo małego obycia z czołówką, spisuje sie dobrze. Szóści byli Antonin Hajek i Lars Bystoel, który jest debiutantem w naszym turnieju. Na ostatnim sklasyfikowanym miejscu znalazł sie Kamil Stoch i Matti Hautameaki. Stoch byłby jednym z najlepszych zawodników indywidualnie, ustanowił nawet rekord skoczni. Niestety Matti Hautameaki nie mógł wystartować, z powodu kontuzji, której nabawił sie w czasie MŚwL.

Spod skoczni w Chorwacji - Ville Larinto
PŚ na Wegrzech: Ponowne zwyciestwo Koflera.

Witam wszystkich bardzo serdecznie spod skoczni na Węgrzech. Zwyciezcą przed ostatnich indywidualnych zmagań tego sezonu został Andreas Kofler. Skakał on zdecydowanie najdalej, a w pierwszej serii ustanowił rekord skoczni. Za nim znalazł sie Adam Małysz, który nie krył niezadowolenia, ponieważ wielokrotnie ktoś mu zabrał spod nosa zwyciestwo. Z wiekszą stratą do Polaka uplasował sie kolejny Polak - Kamil Stoch. Czwarty był triumfator zawodów w Bułgarii - Dmitry Vassiliev. Piaty był Martin Schmitt, który ostatnio spisywał sie gorzej. Na szóstym miejscu znalazł sie Janne Happonen, który zawsze godnie reprezentuje Finów. Jedynym Słoweńcem który wystartował w tych zawodach był Peter Prevc, który znalazł sie na siódmym miejscu. Ósmy był jedyny Czech - Antonin Hajek. Klasyfikacje zamkneli Nicolas Mayer i Ville Larinto, który spisuje sie ostatnio w kratke. Dwóch Polaków - Grzegorz Mietus i Robert Mateja nie zostali sklasyfikowani, ponieważ nie stawili sie na starcie.
To tyle spod skoczni na Wegrzech - Ville Larinto.
PŚ w Bułgarii: Zaskakujące zwycięstwo Vassilieva.

Witam wszystkich spod skoczni w Bułgarii. Odbyły sie tutaj drugie zawody Finału PŚ. Konkurs był nietypowy, gdyż rozgrywany był bez not. Ważne były tylko odległości. Zwycięzcą został niespodziewanie Dmitry Vassiliev. Oddał on zdecydowanie najdalsze skoki. Na drugim miejscu kolejna niespodzianka - Ville Larinto. Fin oddał jeden przeciętny i jeden bardzo dobry skok, który pozwolił mu awansować na drugie miejsce. Razem z nim na drugim miejscu znalazł sie Adam Małysz. O ponad metr za podium uplasował sie Kamil Stoch, który pokonał Antonina Hajka o 1 metr. Szósty był Janne Happonen, który już długo trzyma równą formę. Siódmy był skaczący od niedawna Primoz Pikl, a ósmy Kamil Kowal. Czołową "10" zamkneli: Peter Prevc i Martin Schmitt, który ostatnio jest w słabszej formie. Dopiero 11 jest Nicolas Mayer, który prezentował sie już w tym sezonie lepiej. Klasyfikacje konkursu zamknął Robert Mateja, który oddał słabsze skoki niż reszta skoczków.
To tyle spod skoczni w Bułgarii - Ville Larinto smiley
PŚ w Serbii: Trzecie zwyciestwo Koflera.

Inaugurujący konkurs Finału PŚ wygrał Andreas Kofler. Skakał porównywalnie do drugiego Janne Ahonena, jednak otrzymał wyższe noty za styl i wygrał o 1,1 pkt. Fin znajdujący sie na drugim miejscu pobił w pierwszym skoku rekord skoczni, ale otrzymał gorsze noty za styl. Na najniższym stopniu podium uplasował sie Adam Małysz, który pod koniec sezonu jest w dobrej formie. Przegrał o tylko 0,4 z Ahonenem. Za podium znalazł sie Dmitry Vassiliev, który sam był zaskoczony swoją postawą. Piąty był Kamil Stoch, który do Rosjanina stracił tylko 0,9 pkt. Wysoko uplasowali sie Słoweńcy: Peter Prevc był szósty, a Primoz Pikl 8. Rozdzielił ich Janne Happonen. Razem z Piklem uplasował sie Antonin Hajek, który zaskakująco dobrze spisywał sie na MŚwL. Dziesiątke zamknął Noriaki Kasai, który prezentował sie już z lepszej strony w tym sezonie. Ze stratą ponad 2 punktów do Japończyka uplasował sie Nicolas Mayer, a za nim niespodzianka in minus - Martin Schmitt. Dalsze miejsca zajeli: Ville Larinto, Grzegorz Mietus i Robert Mateja. Maciej Kot został zdyskwalifikowany.
To tyle spod skoczni z Serbii - Ville Larinto
Dwie sprawy
I: Jak wcześniej było wiadomo, na konkurs na skoczni w Wegrzech "top15" Finału PŚ dostaje dodatkowe punkty do klasyfikacji konkursu. Tak sie to przedstawia:
15 - 0,3 pkt - Noriaki Kasai
14 - 0,6 pkt - Kamil Kowal
13 - 0,9 pkt - Robert Mateja
11 - 1,5 pkt - Martin Schmitt
11 - 1,5 pkt - Nicolas Mayer
10 - 1,8 pkt - Primoz Pikl
9 - 2,1 pkt - Peter Prevc 
8 - 2,4 pkt - Janne Happonen
7 - 2,7 pkt - Antonin Hajek
6 - 3,0 pkt - Janne Ahonen
5 - 3,3 pkt - Kamil Stoch
3 - 3,9 pkt - Ville Larinto
3 - 3,9 pkt - Andreas Kofler
2 - 4,2 pkt - Adam Małysz
1 - 4,5 pkt  - Dmitry Vassiliev

II: Drugą moją sprawą... Są zawody "Finału PŚ" na skoczni w Chorwacji. Konkretniej chodzi mi o duety... Nie wszyscy z was je mają, a niektórzy walczą/bronią jakąś pozycje w Pucharze Świata... a jak wiecie, drużynówka też sie wlicza do tego rankingu. Jeżeli nie masz pary, napisz komentarz do tego newsa "Nie mam pary", a zostanie ona dla Ciebie wylosowana. Możecie do godziny 19:00 w dniu zawodów zgłaszać brak pary. 
MŚwL za nami!

Mistrzostwa Świata w Lotach na Słowenii (hs-281), które odbyły sie 30, 31 maja oraz konkurs drużynowy 1 czerwca przeszły już do historii. Z powodu silnie padającego deszczu oraz burzy serie z 1 dnia zostały przeniesione na 31 maja. Zwyciezcą z rekordem turnieju został Noriaki Kasai, który był typowany jako czarny koń tych zawodów. Skoki na 309 i 313 metrów dawały mu po 1 dniu drugie miejsce, jednak drugiego dnia skoczył 313 i 315.5 m ustanawiając rekord turnieju i wygrywając zaledwie o 0,4 pkt z Janne Ahonenem, który był typowany jako triumfator. Po skokach 314 i 313,5 metra zawodnik prowadził nad Kasaim o ponad 3 punkty. Drugiego dnia spisał sie znacznie gorzej skacząc 312.5 i 311 metrów do ostatniej chwili nie było pewne, kto zwycieży. Na tablicy świetlnej pojawiła sie nota "1004.8", co oznaczało, że mamy dwóch zwyciezców. Wszyscy zaczeli podbiegać do zwyciezców, aby im pogratulować. Wtedy na tablicy pokazała sie nota "1004.4", co oznaczało drugie miejsce Ahonena. Zawodnik mimo wszystko, podkreślał, że jest zadowolony z miejsca. Na trzecim miejscu uplasował sie Kamil Stoch, który pierwszego dnia skoczył zaledwie 310 i 307.5 metra. Drugiego dnia zrehabilitował sie skokami na 312 i 314.5 metra, wygrywając o 1.6 pkt z Antoninem Hajkiem. Jedyny Czech w stawce zaskoczył wszystkich i samego Siebie, gdy nie spodziewał sie tak wysokiej pozycji. Jego nota wynosiła 994.9 pkt, a najdłuższy rezultat to 312,5; gdzie wylądował dwa razy. Na piątym miejscu, kolejna niespodzianka - Nicolas Mayer. Francuz ostatnio nie był w najwyższej formie. Najdłuższy jego skok to 312 metrów, a nota łączna to 992.9. Na szóstym miejscu dopiero uplasował się Adam Małysz, który był tu typowany na podium. Jego najdłuższy tutaj skok to 313 metrów (nota 992.9). Dalej znalazł się Kamil Kowal, który był typowany na drugiego czarnego konia zawodów. Nota 990.7 i dwa skoki na 312 metrów pewnie pozwalały mu wyprzedzić Martina Schmitta, który był ostatnio w dobrej formie. Najdłuższy jego skok to 312 metrów, a nota łączna wynosiła 986.0 pkt. Dalej uplasowali sie Dmitry Vassiliev, z najdłuższym skokiem 309 metrów, a notą 983.3 oraz Janne Happonen, którego najlepszą odległością było 311 metrów, a notą 976.4. Ostatnim sklasyfikowanym w czterech seriach zawodnikiem był Ville Larinto, który najdalej skoczył 310 metrów, a jego nota to 965.4. Skoki jedynie w dwóch seriach oddali: Peter Prevc, Matti Hautameaki, Wolfgang Loitzl, Grzegorz Mietus i Robert Mateja.
Spod skoczni na Słowenii - Ville Larinto smiley
Triumf Kasaiego i Schmitta w Falun

Witam Was bardzo serdecznie.Niedawno odbył się drużynowy konkurs w Turnieju Narodów na skoczni w Falun.
Wygrał je duet Noriaki Kasai & Martin Schmitt. Ten pierwszy oddał fenomenalne skoki na odległość on na odległość 124,54 m oraz 125,57 m, który okazał się rekordem skoczni. Japończyk uzyskał kapitalną notę łączną – 342.0pkt. Niemiec również oddał świetne skoki 119,03m i 120,06m co dało mu łącznie 320.5pkt.
Drugie miejsce zajął Kamil Stoch i Matti Hautameaki. Polak z ładnymi skokami 122,96m i 121,26m otrzymał notę 328.0pkt., natomiast Fin uzyskał nie mniej piękne odległości 122,70m i 119,47m również z nie mniej piękną notą – 323.0pkt.
Na najniższym stopniu podium znalazła się para słoweńsko-francuska, czyli Peter Prevc & Nicolas Mayer. Obaj nie zawiedli i skoczyli na miarę swoich możliwości. Słoweniec 118,90m i 119,46m – 319.5pkt. Francuz 120,60m i 120,05m – 323.0pkt.
Pechowo tuż za podium byli Finowie, Janne Happonen & Olli Muotka.
Ten pierwszy uzyskał nieco gorsze odległości (119,25m i 120,44m) od jego kolegi z reprezentacji, które dały mu notę 315.0pkt. Muotka natomiast uzyskał wysoką notę – 326.0pkt, wywalczoną równymi skokami 121,09m i 121,14m.
Piątą lokatę zanotował Adam Małysz & Ville Larinto. Polak skokami 120,11m oraz 121,37m udowodnił że nadal jest w wysokiej formie (nota – 327.0pkt.) Fin też pokazał się z dobrej strony (117,65m i 116,87m – 310.5pkt.)
Szóste miejsce pod nieobecność Dimitra Vassilieva, który z powodu kontuzji nie mógł brać udziału w zawodach, zajął sam Andreas Kofler wspaniałymi wynikami 122,72m i 122,11m (nota 333.0pkt.)
Siódme miejsce przypadło na Janne Ahonena, który bez Radika Zhaparova skoczył daleko - 122,71m i 122,07m oraz uzyskał ładną notę – 331.5pkt.
Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, lecz warto ująć fakt iż nie były to zawody o wysoką stawkę.
Spod skoczni w Szwecji żegna uradowany Noriaki Kasai. xD
Plan Ostatnich Zawodów Sezonu!

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Niedawno zakończyły sie konkursy Turnieju Nordyckiego. Frekwencja była troszke poniżej oczekiwań, jednak emocji nie zabrakło. Skoczkowie nie mają zbytnio czasu na odpoczynek, ponieważ już 30 maja pierwsze dwie serie konkursu indywidualnego w Planicy. Najlepsza trzydziestka startuje na drugi dzień w pozostałych dwóch seriach. MŚwL zamykają zawody drużynowe, który odbedą sie 1 czerwca. Na MŚwL skaczemy TYLKO na igielicie. Jednak to jeszcze nie koniec sezonu, zaplanowaliśmy bowiem, Finał PŚ. Beda to zawody prowadzone na niecodziennych zasadach. Klasyfikacja wlicza sie do Pucharu Świata, wiec mimo, że Janne Ahonen zapewnił już sobie triumf w Pucharze Świata, walka o awans o kilka oczek dla zawodników z dalszych pozycji jest nadal otwarta. Finał zaczyna sie 4 czerwca na skoczni w Serbii (hs-69). Jest rozgrywany na normalnych zasadach, czyli dwie serie (Możliwe, że bedzie jednoseryjny, lecz o tym poinformujemy, jeżeli zmienimy zdanie). Za dwa dni przenosimy sie do Bułgarii, na której rozegramy konkurs bez not. Ten, kto bedzie miał łącznie najdalszą odległość - wygrywa. Za brak telemarku odejmujemy 2 metry, a za upadek aż 10. 8 czerwca zawitamy do skoczni na Wegrzech. Odbedzie sie tam normalny konkurs, jednak dodatkowe punkty dostanie "top 15" Finału PŚ. Za każde miejsce wyzej dostaje sie o 0,3 pkt wiecej. Np. 15 zawodnik zdobywa dodatkowo 0,3 pkt, 14 zdobywa 0,6, 13 zdobywa 0,9 etc. Finałowy konkurs odbedzie sie 11.06 na jednej z najwiekszych skoczni - Chorwacji. Prawo w nim wystartować ma jedynie czołowa 15 "Finału PŚ". Odbywaja sie 3 serie skoków, na które mamy 60 minut. Ostatniego dnia odbedą sie zawody druzynowe na skoczni w Chorwacji, na normalnych zasadach. Bedą sie jednak wliczały do indywidualnej klasyfikacji. Klasyfikacja bedzie tak jak punktacja w PŚ. (1 miejsce = 100 pkt, 2 = 80, 3 = 60 itd. Wiecej informacji w dziale - "Punktacja"). Drużynowy wystep bedzie punktowany jak indywidualny, czyli jeżeli Twój duet był pierwszy dostajesz 100 punktów. Zwyciezcą zostaje ten, który zdobedzie najwiecej punktów. Przez to, że zaczeliśmy późno sezon, zawodnicy bedą mieli mało czasu na odpoczynek, gdyż bedą różne turnieje, które nie wliczają sie do żadnej klasyfikacji. 
TN w Oslo: Wygrywa Stoch, drugi Kasai, trzeci Małysz

Witam spod nowej, przebudowanej skoczni w Oslo HS 138. Zawody na tej właśnie skoczni wygrał Kamil Stoch bijąc w 1 serii rekord obiektu - 139.47m . W 2 serii uzyskał 138.56 m i o 2.5 pkt wygrał przed Noriakim Kasaim. Japończyk oddał także znakomite skoki - 139.39 i 138.65 m. Na najniższym stopniu podium stanął Adam Małysz. Polak skakał krócej niż Polak i Japończyk, lecz dostał bardzo dobre noty za styl i spokojnie mu to dało 3 miejsce. Na 4 miejscu uplasował się Janne Ahonen, który nie wiele bliżej skakał od Polaka, lecz dzieliło ich 3.5 pkt. 5 miejsce zajął Kamil Kowal (137.68 i 136.33m). Za jego plecami o 0.8 pkt znalazł się Daiki Ito. Jego nota łączna wyniosła równe 311 punktów. 7 miejsce dla Andreasa Koflera ze skokami 136.71 i 137.36. Ósmy był Dmitry Vassilliev z Rosji (135.29 i 136.51 m). Pierwszą dziesiątkę zamknęli Janne Happonen (136.31 i 137.04) oraz Martin Schmitt (135.97 i 136.07 m). Na 11 miejscu znalazł się Antonin Hajek ,który w Generalce PŚ jest nadal 3. Dziś skoki wyszły mu dość przeciętnie - 135.39 oraz 134.63m. Klasyfikację konkursu zamknęli : 12 Ville Larinto, 13 Nicolas Mayer oraz ostatni (14) Primoz Peterka ze Słowenii. Poziom zawodów nie był zbyt wysoki, ale skoki nie były aż tak słabe smiley.
Spod skoczni w Oslo , Adam Małysz.
TN: Wspaniałe zwycięstwo Koflera w Danii

Witam spod skoczni w Hjorring, gdzie odbył się drugi indywidualny konkurs Turnieju Nordyckiego. Wzięł udział w nim zaledwie 18-stu zawodników. Zwycięzcą został Austriak Andreas Kofler. Oddał on skoki na odległość 95,30 i 95,51 metrów, za które otrzymał łączną notę 316,3 pkt. Drugie miejsce zajął Adam Małysz, potwierdzając swoją wielką formę. Polak wylądował na 94,63 oraz 95,08 metrze. Na najniższym stopniu podium znalazł się dotychczasowy lider TN - Janne Ahonen. Fin pobił rekord skoczni w pierwszej serii wynikim 96,12 metrów. W drugiej serii nie było już tak kolorowo, ale skok na odległość 94,78 metrów dał mu miejsce na podium.
Na 4. miejscu znalazł się Japończyk Daiki Ito, który oddał skoki na odległość 94,13 i 94,80 metrów, a jego nota wyniosła 313,9 pkt.
5. miejsce dla jego rodaka Noriakiego Kasai, który lądował na 94,73m i 94,84m, jego nota to 313,0 pkt.
Na 6. miejscu uplasował się Dimitry Vassiliev, który uzyskał notę 312,3 pkt (95,20m i 95,66m).
7. miejsce dla Kamila Stocha, który otrzymał notę 309,8 pkt, za skoki na odległość 94,21m i 94,16m.
Na kolejnej, 8. pozycji mamy Mattiego Hautamaekiego (95,39m i 93,70m – 309,4 pkt). Dziewiąty Martin Schmitt z notą 308,8 pkt. Najlepszą dziesiątkę zamyka Kamil Kowal z notą 307,7 pkt.
Za nim uplasował się Francuz Nicolas Mayer z łączną notą 307,1.
12. miejsce zajął Antonin Hajek (306,7).
13. Primoz Pikl, który przegrał z Czechem zaledwie o 0,1 pkt.
14. Simon Ammann (305,9 pkt)
15. Janne Happonen (304,5 pkt)
16. Ville Larinto (302,1 pkt)
17. Peter Prevc (295,6 pkt)
18. Primoz Peterka (286,0 pkt)
Tyle spod skoczni w Hjorring, żegna się z państwem Noriaki Kasai.
Strona 4 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Zegar

Najbliższe zawody


Państwo: Białoruś
Skocznia: HS 214 Letnia
Zawody: 17.09.10
godz. 20:00
Typ imprezy: Finał LGP
Rekordzista :
brak
Czas: 60 minut 1 kod
Ostatnie zawody


Państwo: Belgia
Skocznia: HS 126 Letnia
Zawody: 05.09.10
godz. 20:00
Typ imprezy:
Mistrzostwa Świata

Rekordzista :
Piotr Szczepaniak - 132,68 m
Czas: 60 minut 1 kod
Podium:
1. Andreas Kofler
2. Piotr Szczepaniak
3. Adam Małysz
Reklama

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 77
Nieaktywowany Użytkownik: 708
Najnowszy Użytkownik: XXXXXXXXX
Last Seen Users
Piotr Szczepaniak163 weeks
XXXXXXXXX332 weeks
gerjj29ewj352 weeks
rodzyn1998357 weeks
guma362 weeks
mati377 weeks
Simon Amman397 weeks
Vokyimmokix401 weeks
dsj3turniej402 weeks
AdamMalysz403 weeks
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

dsj3turniej
DATA: 30/03/2011 21:25
ZAPRASZAM NA SUPER TURNIEJ DSJ3
http://superturniejds
j3.tnb.pl/news.php

AdamMalysz
DATA: 05/03/2011 21:52
Pamiętać,że strona działa pod adresem - www.dsjworldtour.xaa.
pl ! smiley

Dimitry Ipatov
DATA: 10/10/2010 19:05
Przenosić sie!!!

Dimitry Ipatov
DATA: 23/09/2010 17:06
Prosimy się przerejestrowywać na http://www.dsj3-cup.c
ba.pl Pozdrawiam!

AdamMalysz
DATA: 20/09/2010 21:19
Turniej zostaje zamknięty na okres 2 tygodni . Za utrudnienia serdecznie przepraszamy. Wznowimy go już prawdopodobnie na nowej stronie. smiley

Dimitry Ipatov
DATA: 12/09/2010 16:19
To fajne :]

AdamMalysz
DATA: 12/09/2010 15:36
Możliwe że może już funkcjonować na nowej stronce. smiley

AdamMalysz
DATA: 12/09/2010 15:36
Zmianie terminu ulegnie także reszta finału LGP.

AdamMalysz
DATA: 12/09/2010 15:35
Mieliśmy wczoraj ale przekładamy go na 17 września.

Dimitry Ipatov
DATA: 12/09/2010 15:26
Kiedy skaczemy na Białorusi?

Dimitry Ipatov
DATA: 12/09/2010 15:06
Aha, ok

AdamMalysz
DATA: 12/09/2010 14:41
Sory, ale trwają prace nad nową stronką.smiley

Dimitry Ipatov
DATA: 12/09/2010 12:18
Co się z wami dzieje w ostatnich dniach? Żyjecie??

AdamMalysz
DATA: 09/09/2010 14:54
Konkurs drużynowy został odwołany z powodu zbyt niskiej liczbie skoczków. Zapraszam na kolejne zawody w Szwecji HS 121. smiley

Dimitry Ipatov
DATA: 08/09/2010 18:41
Rozumiem smiley

AdamMalysz
DATA: 08/09/2010 15:58
Wyniki są , sory że tak aż późno ale wiecie jak to jest z czasem smiley

Dimitry Vassiliev
DATA: 08/09/2010 15:29
Nie no, to już przesada, tyle czasu minęło a wyników dalej nie ma.

Dimitry Ipatov
DATA: 06/09/2010 20:02
Kiedy wyny?

Piotr Szczepaniak
DATA: 04/09/2010 12:31
Rekordy poprawcie PN bo tam też nieliczone i KG.

Ville Larinto
DATA: 03/09/2010 17:30
Wyniki poprawione

Ankieta
Kto zwycieży w PAiO?

Piotr Szczepaniak
Piotr Szczepaniak
100% [1 Głosuj]

Dmitry Vassiliev
Dmitry Vassiliev
0% [0 Głosów]

Nicolas Mayer
Nicolas Mayer
0% [0 Głosów]

Martin Schmitt
Martin Schmitt
0% [0 Głosów]

Primoz Pikl
Primoz Pikl
0% [0 Głosów]

Antonin Hajek
Antonin Hajek
0% [0 Głosów]

Krzyszrof Mietus
Krzyszrof Mietus
0% [0 Głosów]

Ville Larinto
Ville Larinto
0% [0 Głosów]

Ktoś inny...
Ktoś inny...
0% [0 Głosów]

Głosów: 1
Rozpoczęta: 22/08/2010 09:11
Zakończona: 31/08/2010 17:28

Archiwum Ankiet
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Regulamin!
Wasze najlepsze skoki
Zyciowki na Slowenii
W co gracie oprócz D...
Ulubione skocznie
Najciekawsze Tematy
Zyciowki na Slowenii [20]
Wasze najlepsze s... [15]
Duety [12]
W co gracie opróc... [10]
Kto wygra TCS? [10]
Statystyki
dsj3

Bezpieczna strona

Wskaźnik PageRank

stat4u

Stronę najlepiej przeglądać w przeglądarce Mozilla Firefox, Google Chrome lub Opera.

Strona powstała 21 stycznia 2010 roku